Területi verseny Makó

A kondorosi karatésok ismét jól szerepeltek

alt

Szeptember 9-én a Makói Budo Klub A nemzetközi hagymafesztivál keretein belül 4. alkalommal rendezte meg a Fokhagyma Kupát. A verseny célja a sportbarátság erősítése és a versenyszezonra hangolás volt.

A rendezők munkáját dicséri, hogy a rendezvény maximálisan megfelelt ennek a célnak. Rendkívülinek mondható verseny volt a makói, mivel 2 különböző harcművészeti ágazat, 3 szabályrendszerben mérettethette meg magát. Az egyik szabályrendszer a kumite, ami a tradicionális karate versenyszáma, 3 részből áll: első menet küzdelem, második földrevitel és a harmadik földharc, az győz, aki 10 másodpercig mozgásképtelenné tudja tenni ellenfelét egy szabályos leszorítással. A másik két szabályrendszer a kick-boxból ismert stop semi, és light contact volt.
A Kondorosi kick-boksz Egyesület 4 versenyzővel vett részt a versenyen és minden versenyző 2 szabályrendszert vállalt.

Eredmények:

Litauszki László:      semi stop szabályrendszer 2. hely, light contact 1. hely
Balogh János :          semi stop szabályrendszer 1. hely, light contact 1. hely
Terhes Roland:         semi stop szabályrendszer 2. hely, light contact 3. hely
Maginyecz György: semi stop szabályrendszer 1. hely, light contact 2. hely
A versenyt kitűnő hangulat, barátságos légkör és kemény küzdelmek jellemezték. A verseny nevéhez stílusosan a győztesek egy nemzeti színű szalaggal átkötött fokhagymacsokrot kaptak.

Írta: Litauszki László edző 2006.