Karlovac Open Kick-box Európa Kupa 2017.02.10 - 2017.02.12.

Február második hétvégéjén rendezték meg a Karlovac Open Kick-box Európa kupát Horvátországban.

A magyar kick-boksz utánpótlás életében fontos versenyen 28 nemzet 2100 versenyzője nevezett, a népes súlycsoportokban akadt olyan is, akinek a legjobb 32 közé is küzdenie kellett. Karlovac az első állomás a versenynaptárban, ahol értékes pontokat lehet szerezni a válogatottság felé vezető úton. Kondorosról 4 fő nevezett több szabályrendszerben és kategóriában. A kísérőkkel együtt 7 fős csapat már csütörtök délben indult, hiszen péntek délután már tatamira is lépett Malatyinszki Bendegúz. A verseny a várakozásoknak megfelelően színvonalas küzdelmeket hozott és a Kondorosiak bebizonyították, hogy helyük van a nemzetközi mezőnyben. Kozmann Mónika első éves serdülőként magabiztosan verekedte be magát a döntőig, ahol a súlycsoport legesélyesebb versenyzőjét megszorongatva egyetlen utolsó másodpercben bekapott találattal lett ezüstérmes. Malatyinszki Bendegúz már pénteken is két meccset vívott. Ő is a korcsoportja legfiatalabbjaként érkezett és nehéz feladatot kellett megoldania, hiszen Övék a legnépesebb kategória a mezőnyben. Szombaton is jó formában kezdett és hozta az első meccsét de sajnos ez kevés volt a továbbjutáshoz. Vasárnap light-contact szabályrendszerben viszont megállíthatatlan volt először egy hazai (horvát) versenyzőt ejtett ki a selejtezők során, majd egy cseh és egy szlovén fiú következett. A döntőt egy Izraeli fiúval vívta, aki a halovány megszerzett előnyét a küzdelem végén már a szabályokat megszegve őrizte, kerülte a küzdelmet, ami nem méltó egy harcművészhez, úgyhogy elég nagy felháborodást keltve megnyerte a küzdelmet. A szemünkben Bendegúz a bajnok, mivel igen erős „szembeszélben” is harcművészhez méltóan a tatamin akarta eldönteni az aranyérem sorsát. Chen Hang első igazi megmérettetésén vett részt ezen a versenyen. Bátran kezdett rámenősen bunyózott de a rutin még hiányzik. Sok munka vár még rá az edzőteremben de nem adta fel és vasárnap Ő is a dobogóra állhatott. Kovács Anita Pontfighting szabályrendszerben rámenősen kezdett és ezzel igencsak meglepte ellenfeleit így a dobogó alsó fokára állhatott. Light-contact szabályrendszerben a négy közé jutásért egy nagyon kemény csatát vívott egy igencsak harcias olasz lánnyal, aki sajnos megnyerte a bunyót így Anita 5. lett. A torna legeredményesebb nemzete a Magyarország lett 43 arany, 41 ezüst és 46 bronzéremmel, amihez a 4 kondorosi versenyző 4 érmet tett hozzá. Hajrá Kondoros!