Kick-Boksz Diákbajnokság, Békéscsaba 2017.03.19.

Múlt hétvégén rendezték meg a a Kick-Boksz Diákbajnokságot Békéscsabán, ami a sportágunk ” Diákolimpiája”.

Jó felkészülési lehetőség volt ez a verseny a hétvégi Országos Diákbajnokságra, ami pontszerző versenyként az egyik legrangosabb megmérettetés a magyar versenynaptárban. A kondorosi egyesület 15 versenyzőt indított, közöttük a kétsopronyi utánpótlás csapat neveltjeit, akik kitűnő bemutatkozással 3 arany és egy bronzérmet szereztek. Petrovszki Norina 1.hely Petrovszki Márton 1. hely Kovács Ákos 1. hely Laurinyecz Emma 3. hely A kezdő versenyzőknek meghirdetett gyakorló mérkőzéseken szintén indítottunk versenyzőket. A kemény küzdelmeket hozó mezőnyben szintén nem maradtak alul a Kondorosiak 2 arany és 3 második helyet szereztek. Ebben a kategóriában már 2 szabályrendszerben is lehetett nevezni, amit ki is használtunk. Érmesek: Bereczki Nátán: pointfighting 2. hely, light contact 2. hely Urbancsok Lóránt: pointfighting 2. hely Sulyok Veronika: pointfighting 1. hely, light contact 1. hely A megyei diákbajnokság mezőnyében meglepetés eredmények születtek. Petrovszki Dorina első esetben állhatott a megyei „éles” mezőnyben tatamira, ahol a gyakorlott újkígyósi versenyzővel nagyon éles csatát vívott és csak kevéssel maradt le az első helyről. Kozmann Mónika a döntőben a rivális békéscsabai versenyzővel került össze, akivel folyamatosan találkoznak a nemzetközi szintéren is és a súlycsoportjuk két legjobb versenyzője. Mónika összeszedetten versenyezve nagy csatában legyőzte riválisát, kiváló eredmény! Malatyinszki Bendegúz hozta kirobbanó formáját és két szabályrendszerben is megmérettette magát. Pointfighting-ban legyőzte azt a békéscsabai ellenfelét, akivel már régóta szerettük volna összemérni tudásunkat, ezután szintén egy békéscsabai versenyzővel döntőzött, akivel rendszeresen találkoznak a nemzetközi tornákon. Bendegúz mindent megpróbált de sajnos be kellett érni az ezüstéremmel. Light contactban viszont magasan verte a mezőnyt. Chan Heng szintén két szabályrendszerben állt pástra és élete talán legösszeszedettebb bunyóját hozta és mindkét szabályrendszerben dobogós lett, itt is nagyon látszott az elmúlt időszak nemzetközi tornáinak eredménye. pointfighting 3. hely, light contact 2. hely Nagy Kevin , aki a döntőig jutva simán nyerte kategóriáját szintén meglepetést okozott, élete legjobb formáját sikerült erre a versenyre időzíteni. Tyichi Brigitta pointfighting-ban kategória összevonással egy Nála sokkal nagyobb versenyzővel mérkőzött de derekasan helytállva ezüstérmet szerzett, azután nagy elszántsággal, összeszedettséggel a ligh contact mezőnyén átgázolva megyei bajnok lett. Petrovszki Tamás ügyesen kezdve beverekedte magát a döntőbe és ott sajnos nem bírt a nagyon rutinos békéscsabai versenyzővel . Kovács Anita 3 kategóriában is pástra állt és csak a sajátjánál feljebb lévő súlycsoportban tudták leszorítani a dobogó legfelsőbb fokáról. Összesítve: 11 arany, 10 ezüst és 2 bronzérmet szereztünk, amivel ismét legyőztük a tavalyi önmagunkat és hűek maradtunk a mottónkhoz: „Az eredmény csak egyetlen egy helyen előzi meg a munkát és ez a hely a szótár, máshol a munka van előbb!” OSU!