Spirit Open Budapest és Pointfighting Cup Milano 2017.04.03.

Kivèteles hètvège volt ez a mostani a Kondorosi kick-box Egyesület számára, hiszen kèt „hadszíntèren” küzdöttek a harcosaink.

Az utánpótlás csapatunk a budapesti Spirit Openen vett rèszt ès többen èletük első megmèrettetèsèt teljesítettèk. Tae Kwon do stílusban a kick-box -hoz nagyon hasonló light-contact szabályrendszerben 11 versenyzőt indítottunk, ebből a kètsopronyi utánpótlás csoportból 5 fő próbálta ki magát. A nagyon kemény mezőnyben versenyzőink 9 èrmet szereztek, ebből 1 arany 1 ezüst és 7 bronzérmet. Èrmesek: Laurinyecz Emma 3. Hely Laurinyecz Vivien 3. Hely Szász Roland 3. Hely Petrovszki Márton 3. Hely Petrovszki Tamás 1. Hely Petrovszki Dorina 2. Hely Petrovszki Norina 3. Hely Sulyok Vera 3. Hely Varga Bendegúz 3. Hely Hódos Zsoltnak és Chen Hengnek most nem sikerült dobogóra állnia de mindketten harciasan küzdöttek. A csapat másik rèsze Milánóban vett rèszt a Pointfighting Cup elnevezésű, az európai mezőny színe-javát felvonultató nemzetközileg is nagyon elismert kick-box versenyen. Kondorost 3 versenyző: Kovács Anita, Kozmann Monika ès Malatyinszki Bendegúz kèpviseltèk. Anita ès Móni kèt, Bendegúz 3 kategóriában is tatamira állt. A szabályok ugyanis engedik a sajáton kívül nagyobb súlycsoportjában való indulást. Bendegúz igazi „nagyüzemben” találta magát, hiszen a versenyen felállított 7 küzdőtèrből hármon egyszerre indították azokat a kategóriákat, amiben nevetett. Bendegúz zsinórban 7 küzdelmet vívott pihenés nèlkül és 1 ezüst és 1 bronzérmet szerzett. Kozmann Mónika a maga 25 kilójával a 35 kg-osok között kicsit „álmosan” kezdett ès sajnos nem tudott bekerülni a legjobb 4 közè, kiesett. Saját súlycsoportjában viszont a dobogó alsó fokára állhatott. Kovács Anita magabiztosan kezdett a zöld övesek között ès sem a szlovén, sem a görög ès a döntőben az olasz lány sem tudta megállítani, így megnyerte kategóriáját. Az 55 kg- ban is tovább vitte a lendületèt és magabiztosan jutott a legjobb 8 közè, ahol az a nèmet lány állította meg, akit aznap senki nem tudott legyőzni, hiszen nemcsak az 55 kg-ot nyerte meg, hanem a 60-65kg is. Összessègèben: 3 versenyző 4 èrmet szerzett: 1 arany, 1 ezüst és 2 bronzérmet. A magyar válogatott szövetségi kapitánya személyesen gratulált a csapat edzőjènek, tudatta, hogy már figyelemmel kíséri az egyesületben folyó munkát.