Barátság Kupa 2018

Taroltak a kondorosi kick-boxosok.

A tavalyi évhez hasonlóan óriási csatákat hozott a battonyai Barátság SE által szervezett országos szintű taekwon-do verseny. A verseny méltán került vissza a versenynaptárba, hiszen kitűnő szervezés jellemzi, és minden szempontból nagyon hasznos felhozó verseny a kick-boxosok számára is. Csapatunk 13 versenyzőt nevezett de sajnos a versenyt megelőző napon két, a verseny napján egy kis harcosunkat "KO"-val győzte le az influenza, így 10 versenyzővel vágtunk neki a versenynek. 26 egyesület 202 versenyzője sorakozott fel a megnyitón, ami után rögtön el is kezdődtek a küzdelmek. Első bunyó Petrovszki Norináé volt, aki szállította az első aranyérmet a csapatnak. ezután a kétsopronyi Laurinyecz Emma következett, aki a 3. helyig jutott. Petrovszki Marcit, Lázár Noelt és Petrovszki Dorinát nem tudták megállítani, sorra nyerték a meccseket és mindhárman aranyéremmel zártak. Urbancsok Lóri a bronzéremig jutott. Sulyok Vera bátran kezdett de sajnos nem bírt a rutinos ellenfelével. Hódos Lilla mire a pástra került szintén belázasodott de így sem tudták megállítani, mindkét selejtezőjét magabiztosan nyerte és a döntőben is hamar elrendezte a dolgot, szintén aranyérem. Laurinyecz Vivien is megharcolt a dobogó alsó fokáért. A nap egyik legizgalmasabb küzdelme Malatyinszki Bendegúz döntője lett. Bendegúz négy nyertes meccs után jutott be a döntőbe, ahol egy tehetséges taekwon-do-s harcos várta. Óriási csatában a második menet végén döntetlen volt az állás, hosszabbítás következett. Bendegúz nagyon fegyelmezetten betartotta az edzői utasításokat és kicsit "széllel szemben" hatalmas csatában győzött. Csapatunk 10 versenyzője 6 aranyérmet és 3 bronzérmet szerzett, amivel a 26 csapat közül a "2.Legeredményesebb csapat" elismerést vehette át.